|

Życie wynagradza za działania

Ludzie odnoszą sukcesy nie dlatego, że mają marzenia, ale dlatego, że zamieniają marzenia w działania. Nie ma więc wielkiego znaczenia, o czym myślisz, dopóki tego nie robisz.

Działaj!

Już dziś zacznij działać. Nawet, jeśli czegoś nigdy wcześniej nie robiłaś/eś, to jeszcze nie znaczy, że nie potrafisz tego robić. Wiedzą to rodzice. Nie wychowywaliśmy dzieci, dopóki nie urodziło się nasze pierwsze. I jakoś daliśmy radę.

Twoje, nawet największe, marzenia (i rzeczy, których nigdy nie robiłaś/eś) też mogą się spełnić, jeśli zadziałasz. Ale nic się nie wydarzy, jeśli tylko będziesz o tym myśleć:

  • Chcesz zmienić pracę? Napisz CV, poszukaj ofert, wyślij CV itd.
  • Chcesz kupić większe mieszkanie? Zorientuj się czy i jaki kredyt możesz dostać, poszukaj ofert, pooglądaj mieszkania itd.
  • Chcesz zacząć biegać? Kup buty i wyjdź na pierwsze bieganie.

W tych wszystkich działaniach może Ci pomóc schemat, który poprowadzi Cię płynnie od marzeń do działań, o którym napisałam tutaj.

Boisz się?

Wiadomo. Każdy się boi, zanim zacznie robić coś, czego nigdy wcześniej nie robił. Zaplanuj, a potem ucz się poprzez działanie. Bo gdy działasz, to najlepiej się uczysz. Zdobywasz doświadczenie i wiedzę, której nie pozyskasz z książek czy internetu.

Decyzja podjęta?

  1. Zdecydowałaś/eś, że chcesz działać? Wspaniale. Zastanów się do czego dążysz, jakie jest Twoje marzenie.
  2. Zrozumiałaś/eś swoje marzenie? Zapisz je w formie celu. Sprawdź jak ustalać cele.
  3. Masz cel? Od razu zamień go w plan działań. Tutaj przeczytasz o tym jak zamieniać plan w działania.

A dlaczego nie?

Prawdopodobnie doświadczysz chwili wahania – to właśnie ta chwila, która zabija większość marzeń. Jeśli masz wątpliwości lub boisz się, zadaj sobie pytanie „a dlaczego nie?”

Zwykle nie masz dobrego powodu, żeby nie zrobić tego, co chcesz zrobić. Możesz potem tylko żałować. Ja bardziej żałuję rzeczy, których nie zrobiłam, niż tych, które zrobiłam. Więc po prostu to zrób. Nie zamartwiaj się na zapas.

Jeśli pojawia się jakaś okazja, to masz w zasadzie 2 opcje:

Lepiej uciąć to rozmyślanie. Bo nigdy nie będziesz wiedzieć, czy podejmujesz właściwą decyzję. Ale jeśli jej nie podejmiesz, to będziesz stać w miejscu. Gdyby wszyscy ludzie zawsze się bali, to do dziś siedzielibyśmy w jaskiniach ;)) Pamiętaj, że wszystko, co najlepsze, jest jeszcze przed Tobą.

Mój planer marzysz.biegnij jest tak zorganizowany, żeby pomóc przygotować się do zmiany i ją wprowadzić. Masz na to cały rok.

Być może bieganie będzie właśnie tym narzędziem, które Cię ośmieli. Może dzięki bieganiu zaczniesz osiągać inne Twoje cele. Ale nie musisz biegać, jeśli nie chcesz :)) Staraj się być po prostu coraz lepsza/y. Miej marzenia. I nie bój się ich realizować.