|

Prezent dla biegacza. 15 sprawdzonych pomysłów

Jeśli masz w domu lub w towarzystwie jakiegoś biegacza, to pewnie wiesz, jak bardzo jest zakręcony na punkcie biegania. Ile ma gadżetów, koszulek, aplikacji, butów.

Nie jest łatwo kupić biegaczce lub biegaczowi prezent-niespodziankę, ponieważ każdy biegacz ma zazwyczaj swoje ulubione sprzęty i gadżety do biegania. Jest więc duże ryzyko nietrafienia. Z poniższą listą możesz jednak próbować zrobić biegaczowi prezent, który go zaskoczy i ucieszy. Sama jestem biegaczką, mój mąż biega, mój tato biega, więc kwestie prezentów dla biegaczy ogarniam regularnie od wielu lat. Tę listę przygotowałam razem z moim mężem biegaczem, na bazie naszych kilkunastu lat doświadczeń biegowych. Każdą z tych rzeczy możesz kupić przez internet. Polecam ten sposób.

Prezent dla biegacza, którego dobrze nie znamy.

Dla każdego coś miłego czyli uniwersalny sprawdzony prezent dla biegacza do 50 zł:

Jeśli Twój znajomy już biega lub postanowił zacząć – w miarę tanio i bezpiecznie masz do wyboru kilka rzeczy. Większość z nich to prezenty dla biegacza do 50 zł:

1. Bufka. To rodzaj cienkiego komina/ golfa, który można używać jako czapkę, opaskę albo ochronę na szyję. Biegacze zwykle mają ich kilka, ale ciągle im brakuje, bo one w jakiś niezrozumiały sposób lubią się gubić. Jeśli zdecydujesz się na kupienie biegaczowi bufki na prezent, to postaraj się dobrze dopasować kolorystycznie, żeby był w guście Twojego biegacza. Kup oczywiście produkt techniczny, dobry jakościowo. Jak dobrze poszukasz, to raczej zmieścisz się w 50 zł, lepsze bufki kosztują do 100 zł.

2. Odmianą bufki jest cienka opaska, świetnie się nadaje do biegania w nie-bardzo-zimne dni, gdy potrzebujemy tylko osłonić czoło i uszy. Taka opaska raczej powinna być dość cienka. Również zdecyduj się na produkt dobry jakościowo.

3. Gadżety motywujące. Wszelkiego rodzaju kubeczki z fajnym motywującym napisem, bidon izotonik zrobiony w domu, zakładka do książki lub podkładka pod kubek. To mogą być miłe gadżety dla każdego biegacza, niezależnie od poziomu zaawansowania.

4. Planer marzysz.biegnij. Czyli kalendarz + planer + notatnik (3w1) marzysz.biegnij. Nasz niedatowany kalendarz dla biegacza na rok biegania jest skierowany do biegaczy, do tych, którzy chcą zacząć biegać regularnie, do tych, którym brakuje motywacji oraz tych, którzy chcą zdrowo żyć. Ma część związaną z planowaniem, część kalendarzową, porady i inspiracje oraz mnóstwo zorganizowanego miejsca na najważniejsze zapiski związane z bieganiem. Biegacz sam go wypełnia treściami, które są dla niego ważne.

5. Książka o bieganiu. Inspirująca książka o bieganiu lub o znanym biegaczu prawie zawsze jest udanym prezentem. W planerze rekomenduję kilka książek, możesz też sam/a poszukać.

Prezent dla zaawansowanego biegacza – budżetowo i bezpiecznie

6. Rękawki. Jeśli wiesz, że biegacz jest naprawdę „mocnym zawodnikiem”, biega 3 razy w tygodniu i więcej, sprawa może być bardziej skomplikowana i poza prezentami wymienionymi powyżej – nie ryzykowałabym zakupu w ciemno. Jeszcze w miarę bezpiecznym prezentem będą rękawki. Rękawki chronią ręce biegacza od nadgarstków prawie do ramienia. Ten gadżet jest szczególnie przydatny podczas zawodów, ale nie tylko. Rękawki zakłada się do koszulki z krótkim lub bez rękawa i jeśli pogoda w trakcie biegu się znacząco poprawi – można je zsunąć na nadgarstki i biec dalej bez przegrzania. To świetny patent i żaden biegacz nie pogardzi rękawkami. Oczywiście kup dobre techniczne rękawki.

Prezent dla początkującego biegacza

7. Skarpetki. Jeśli natomiast Twój biegacz dopiero przymierza się do biegania, to masz szerokie pole do popisu. Oczywiście nada się każdy produkt wymieniony w pierwszym paragrafie (bufka, opaska, kubeczek/ bidon, planer, książka). Początkującym szczególnie polecam marzysz.biegnij. Ze względu na swoją specyfikę będzie świetną pomocą na początku przygody z bieganiem. Zawsze bezpieczna jest też dobra techniczna koszulka do biegania, ale to już jest większy wydatek. Kolejna możliwość to specjalne skarpetki do biegania. Rękawki też mogą się sprawdzić.

Chcesz poszaleć z prezentem dla biegacza?

8. Czołówka. Jeśli nie znasz biegacza bardzo dobrze, ale dysponujesz większym budżetem (bo na przykład składacie się na prezent w kilka osób) – zawsze warto kupić biegaczowi czołówkę (latarkę na głowę) do biegania. Większość z biegaczy jesienią i zimą czasami biega po zmroku i dobra czołówka to prawdziwy skarb. Ważne, żeby była lekka i wygodna do noszenia. Szukaj produktu rekomendowanego dla biegaczy.

Jeśli biegacz jest Ci bliski, znasz jego zwyczaje i upodobania i masz trochę większy budżet, to możesz kupić bardziej zaawansowane sprawdzone prezenty.

Prezent dla biegacza do 100 zł:

Jeśli znasz biegacza lepiej, to masz troszkę większe możliwości. Prezenty do 100 zł dla biegacza to:

9. Roller do automasażu – przy czym warto się upewnić, że jeszcze takiego nie ma albo jakie ma preferencje. Rollery są bardzo różne: bardziej miękkie i twardsze, z wypustkami i bez, krótsze i dłuższe itd. Więcej o rollerach pisałam tutaj, a w marzysz.biegnij pokazujemy, jak masować poszczególne partie mięśni.

10. Pas na dokumenty i/ lub butelki. Uwaga, nie każdy biegacz lubi z tym biegać. Ja na przykład w ogóle nie daję rady biegać z pasem. Ale wiem, że wiele osób sobie chwali. Droższą odmianą pasa jest plecaczek biegowy.

11. Opaska na telefon na ramię. Wiem, że wiele osób stosuje taki sposób. W specjalnej kieszonce mocowanej na ręce trzymają telefon, często podłączają słuchawki i biegną z muzyką. Nigdy nie stosowałam tej metody, ale spotykam wielu biegaczy, a zwłaszcza biegaczki z taki sprzętem.

12. Cieniutkie rękawiczki do biegania. To prawdziwy skarb. Cienkie, zrobione specjalnie do biegania rękawiczki to prawdziwy luksus w chłodniejsze dni.

Oczywiście, jeśli dysponujesz większym budżetem i jesteś w stanie z nią/ nim wprost ustalić preferencje, możesz jeszcze pójść w bardziej zaawansowane pomysły. Z droższych i bardziej osobistych rzeczy masz do wyboru:

13. Bielizna termoaktywna (na zimę szczególnie polecam tę z wełną merynosa)

14. Elementy stroju biegowego: spodnie, spodenki lub nawet spódniczka do biegania.

15. Podkolanówki kompresyjne na łydki – specjalne skarpetki lub podkolanówki uciskowe, które zwiększają dostawę tlenu, zmniejszają stężenie kwasu mlekowego, zapobiegają skurczom mięśni i minimalizują ich zmęczenie. Zanim kupisz takie podkolanówki, musisz znać rozmiar łydki biegacza – za duże będą się zsuwać, a za małych nie wciśnie.

Tego nie kupuj biegaczowi:

→Nie polecam kupowania biegaczowi koszulek, bluz itp., jeśli nie znasz dobrze preferencji biegacza, dla którego robisz prezent. Zaawansowani biegacze mają zwykle swoje ulubione marki i modele, lepiej to w razie czego z nimi skonsultować, nie kupować w ciemno.

→Absolutnie nie kupuj też biegaczowi butów – no chyba, że razem pójdziecie do sklepu, żeby przymierzyć i wybrać, a Ty pełnisz rolę sponsora. W takiej sytuacji to będzie wspaniały prezent.

Zresztą każdy prezent będzie wspaniały, jeśli będzie od serca. Jeśli masz w gronie swoich bliskich osobę, która biega lub planuje zacząć biegać, postaraj się kupić jej lub jemu prezent związany z bieganiem. Jeśli zastanawiasz się, co kupić na prezent dla biegacza , to mam nadzieję, że powyższa lista trochę Ci pomogła.

Podsumowując, poniżej lista prezentów dla biegacza w podziale cenowym:

Prezenty dla biegacza do 50 zł:

 1. Bufka
 2. Cienka opaska na głowę na jesień
 3. Gadżety motywujące (kubeczki, bidony, podkładki itp.)
 4. Planer marzysz.biegnij
 5. Książka
 6. Rękawki do biegania
 7. Skarpetki

Prezent dla biegacza między 50 zł a 100 zł:

 1. Czołówka – latarka
 2. Roller
 3. Pas na dokumenty. Pas na butelki.
 4. Opaska na telefon na ramię
 5. Cieniutkie techniczne rękawiczki do biegania

Prezent dla biegacza powyżej 100 zł:

 1. Bielizna termoaktywna
 2. Spodenki do biegania, spodnie do biegania, spódniczka do biegania
 3. Podkolanówki kompresyjne

Nie czekaj do ostatniej chwili. Kup biegaczowi prezent już teraz. Każdą z wymienionych przeze mnie rzeczy dla biegacza możesz kupić bezpiecznie online. A im wcześniej kupisz, tym mniej będzie stresu, bo w drugiej połowie grudnia to już kurierzy ledwo dają radę.